23.2.2024

A)   OPRAVY HAVAROVANÝCH VOZIDEL

  • Provádíme opravy lehce havarovaných vozidel bez použití rovnacího rámu. Možnosti povrchové úpravy opravených či nových dílů.

B)   OPRAVY ZKORODOVANÝCH ČÁSTÍ KAROSERIE

  • Prorezavělé díly je možné dočasně opravit polyesterovým tmelem se skelnou laminátovou tkaninou. Jde to v případě nenosných dílů jako jsou např. lemy blatníků, konce prahů, dveří a pod.. Cena opravy je nízká v porovnání s navařením nových dílů, ale i životnost je krátká.
  • Další možností je vyříznutí starého zkorodovaného dílu a navaření nového opravného plechu např. lemy blatníků, konce prahů. Po té se provádí tmelení, broušení a povrchová úprava. Spodní části se natírají antikorozním plastovým nátěrem. Tento způsob opravy je dražší, ale opravená část má mnohem delší životnost.
  • V případě silně zkorodovaných nosníků náprav nebo držáků tlumičů hrozí nebezpečí utržení náprav. Tyto nosné díly je také možné vyrobit nebo opravit pomocí ohýbačky plechu. V praxi je to často jediná možnost záchrany automobilu.
  • Provádíme i antikorozní ochranu vozidel. Zajišťujeme umytí spodku automobilu Wapem v Energii Kladno. Po vyschnutí se hrubě očistí rez a následuje nátěr ML penetrační kapalinou. Po jejím vsáknutí do rzi cca 4 hod. se zbytek setře hadrem. Druhá vrstva se stříká či natírá hustým voskem na podvozky nebo bitumenovým nátěrem. Na dutiny i spodek automobilu používáme materiály Dintrol nebo Soudal.

 

 

Nezařazené